Mozaikové dlaždice jedinečně pěkný design

Více kategorií

Při navrhování kuchyní, koupelen, prádelen, wellness oblastí, bazénů atd. máte při výběru správných podlahových a obkladových desek mnoho možností. Jedním z nich je použití mozaikových dlaždic.

Výhody mozaikových dlaždic

Mozaikové dlaždice jsou praktické nejen pro obložení vlhkých místností, jako jsou koupelny, wellness, atd., Jsou k dispozici také v mnoha různých provedeních dostupné a proto velmi individuálně použitelné. Kromě toho lze mozaikové dlaždice použít také zejména pro kreativní design místností. Pomocí mozaikových dlaždic můžete vykouzlit zajímavé motivy a obrázky na stěnách a podlahách a dát místnosti jedinečný vzhled.

Dřevěné mozaikové dlaždice

Měl by váš pokoj vypadat jedinečně a možná i trochu rustikálně, pak jste udělali dobrou volbu s výběrem dřevěných mozaikových dlaždic. Dřevěné mozaikové dlaždice jsou k dispozici v různých provedeních. Například v úzkém páskovém vzhledu, čtvercové nebo obdélníkové. Různé povrchy, jako je kokosový ořech, lodní prkna nebo kokosová karamelka, dodávají rozmanitost designu místností.

Skleněná mozaika

Ať už je to elegantnější nebo zábavnější, ve skleněné mozaikové dlaždici máte mnoho možností. Dlaždice jsou k dispozici v mnoha barvách a designech. Ať už v zelené, žluté, červené, modré nebo jiné barvě, můžete nastavit skvělé vizuální akcenty se skleněnou mozaikou na stěny a podlahy. Objednejte si jednobarevné mozaikové dlaždice, mozaikové dlaždice s pruhovaným vzhledem a vyberte si také z různých tvarů, jako je mozaika s kulatými knoflíky, vintage mozaika ve formátu 6 rohů nebo mozaika ve oblázkovém vzhledu.

Keramická mozaika

Keramickou mozaiku lze také skvěle použít pro dekorativní design stěn a podlah v nejrůznějších oblastech. I zde máte širokou škálu možností pro výběr barev. Vyberte si tlumené hnědé tóny, bílé, šedé nebo černé nebo barevné modely, jako je červená nebo královská modrá. A povrchy se mohou také lišit od keramických mozaik. Rozhodněte se pro vysoký lesk, zlato, matné povrchy a jeden z různých tvarů, jako jsou oválné, obdélníkové, čtvercové nebo šestihranné.

Mozaika z přírodního kamene

Mozaika z přírodního kamene je také oblíbenou variantou pro pokládání na podlahy nebo stěny. Používají se zde hlavně materiály jako čedič, žula, břidlice nebo mramor. Dlaždice z přírodního kamene lze použít různými způsoby a lze je použít jak pro interiéry, tak pro dekorativní design stěn a fasád, protože jejich struktura je velmi robustní. Tyto podlahové a stěnové dlaždice mají také velmi variabilní design. Jsou k dispozici ve čtvercových a obdélníkových tvarech, v oblázkovém vzhledu a v kulatém designu nebo v přirozenějším vzhledu lomového kamene.

Samolepicí mozaika

Ne tak zkušení kutilé, kteří oceňují pěkný design v koupelnách, kuchyních a sanitárních prostorech, doporučujeme použít samolepicí mozaiku. Tyto mozaikové dlaždice jsou lepeny na rohože a lze je pokládat na stěny nebo podlahy v několika jednoduchých krocích. K pokládce není nutné žádné speciální lepidlo nebo podobné lepidlo. U samolepících mozaikových dlaždic si můžete vybrat také z řady návrhů. Patří sem také materiály, jako je mozaika s páskem, kovová mozaika nebo skleněná mozaika.

Porcelánová kameninová mozaika

Tento typ mozaikových dlaždic se vyznačuje obzvláště robustními vlastnostmi. Povrch je extrémně odolný proti poškrábání a struktura dlaždice je obzvláště odolná. Ať už glazované, s leštěným vzhledem nebo vzorované, s porcelánovými kameniny máte také mnoho možností. Ty sahají od strappy mozaiky přes čtvercové až obdélníkové tvary. Vyberte si z řady tvarů a barev.


Mozaikové dlaždice jsou obecně velmi oblíbené na podlaze a na stěnách koupelen a kuchyní. Zejména mozaikové dlaždice, které díky svému modernímu a rozmanitému vzhledu dokonale zapadají do moderních místností, jsou dnes velmi oblíbené a zdobí četné podlahy nebo stěny. Mozaikové dlaždice jsou k dispozici v nejrůznějších prezentacích, od jednoduchých po barevné, nebo dokonce ve starším stylu.

Lze s nimi vytvářet vynikající motivy podlah a stěn, které mohou být specifikovány výrobcem nebo vytvořeny jednotlivě. Mozaikové dlaždice jsou samy o sobě klasifikací normálních dlaždic, ve kterých jsou prvky obvykle o něco menší. Ani prvky se nemusí nutně opticky shodovat. Barevný vzhled nebo velké motivy z jednotlivých prvků dlaždic jsou symbolem těchto dlaždic.