Keramická mozaika se u nás nemusí skrývat.

Ideální pro: kuchyň, koupelnu, wellness, sanitární místnosti. Mozaika vyrobená z nových keramických základních materiálů, jejichž materiály jsou nekovové. Zde se používají anorganické látky. K dispozici v čerstvých a osvěžujících barvách.

Starý styl s novými surovinami - keramická mozaika

Staří Římané a Řekové používali malířskou techniku ​​mozaiky. U uměleckých obrazů, z nichž některé jsou dodnes velmi dobře zachovány, bylo vytvořeno kompletní umělecké dílo s barevnými dlaždicemi. Témata byla často z každodenního života nebo byla vyprávěna o hrdinských činech a bitvách. Mozaika si bezproblémově našla cestu do moderního bytu: díky klesajícím cenám díky vysoké poptávce, moderním a levným technologiím a novým inovativním materiálům byly mozaikové dlaždice dostupné pro všechny domácnosti. S keramickou mozaikou zažívá stará technologie nové aspekty.

Barevné dlaždice - nový trend v domácnosti

K výrobě takových uměleckých obrazů jako ve starověku jsou zapotřebí talentovaní géniové z oblasti řemesel a umění. Moderní keramická mozaika stěží připomíná klasickou malbu, ale splňuje nové aspekty designu. Okouzlující kontrasty a různé povrchy poskytují mnohostranné možnosti, jak vytěžit z každé místnosti to nejlepší. Dnes průmysl bere v úvahu také praktické požadavky. Takto se vyrábějí určité keramické mozaikové dlaždice s protiskluzovým efektem. Keramická mozaika kombinuje estetické a každodenní požadavky na mnoho povrchů. Ať už jde o vanu, sprchový kout, umyvadlo nebo toaletu, keramická mozaika s mnohostrannými dlaždicemi v různých velikostech a barvách nabízí neomezené možnosti designu.

Keramické mozaikové dlaždice

Základním materiálem keramických mozaikových dlaždic jsou anorganické nekovové materiály, jako jsou kamenné zboží, kamenina, kamenina a také porcelánové komponenty. Ty jsou zpracovány, vzhledem k počátečnímu tvaru požadovaných dlaždic, potaženy, vysušeny a vypáleny. Na konci jsou dlaždice prosklené, aby byly ještě odolnější a vodotěsnější. Pro keramickou mozaiku se používají různé barvy. Můžete svobodně rozvíjet své vlastní představy o hotové keramické mozaice.

Tvary a povrchy

Dlaždice pro keramickou mozaiku jsou vyrobeny v různých tvarech vzhledem k různým povrchům, ke kterým jsou připevněny. Rozlišuje se mezi tzv. Knoflíkovou mozaikou s kulatými dlaždicemi pro zakřivené a zaoblené povrchy a klasickými čtvercovými keramickými mozaikovými dlaždicemi. Pro zvláštní efekt lze kombinovat různé velikosti. Klasické kombinace probíhají ve dvou základních barvách a mají obzvláště krásný minimalistický efekt. Pro jednotlivé keramické mozaiky existují také speciální tvary, které se liší od čtvercových rozměrů.
Keramické mozaikové dlaždice se prodávají jednotlivě nebo jako síť. Jako síťová verze jednotlivé dlaždice visí spolu na základně, jsou připevněny ke zdi jako celek a na konci jsou omítnuty. Keramickou mozaiku lze použít ve všech místnostech, ať už jako hygienický povrch v koupelně, stylovou podlahu v kuchyni nebo jako keramickou mozaiku na zeď - rozmanité povrchy dosahují svého účinku všude.

Keramické mozaikové dlaždice - Někdy je obtížné vybrat

Při tolika možnostech někdy vyvstává otázka, zda je klasický dvoutónový design krásnější než svěží varianta s několika barvami. Účinky různobarevných dlaždic lze uhodnout na mnoha příkladech designu. Pokud je něco nejasné, pomůže to nalepit barevné poznámky na požadovaný povrch a nechat je tam několik dní. Po několika kombinacích je jisté, která varianta je nejkrásnější a která po krátké době otravuje.