Mozaika z přírodního kamene

Více kategorií

Mozaikové dlaždice z přírodního kamene

Již v dávných dobách se umělecké mozaiky z přírodního kamene a dlaždice používaly k uměleckému navrhování povrchů v chrámech nebo na jiných objektech. V té době byl mramor těžen a nanášen jednotlivě na povrch, který měl být zpracován. Dnes se materiál pro mozaiku z přírodního kamene nebo dlaždice získává procesem řezání vodním paprskem. Tento proces je řízen počítačem, a proto je naprosto přesný a šetrný k materiálu. Na mnoha místech je mozaika z přírodního kamene přilepena na takzvané rohože a nakonec je nabízena jako hotová dlažba.

I dnes se mramor stále často nabízí jako mozaika z přírodního kamene nebo jako dlaždice.

V obchodech jsou ale k dispozici i jiné materiály: Starožitný mramor, čedič, žula, vápenec, křemenec, břidlice nebo travertin. U starožitného mramoru byla z nutnosti vyrobena ctnost, protože mramor je relativně měkký materiál a často má povrchové poškození, tyto byly záměrně ošetřeny. Výsledkem je, že tyto dlaždice a kusy v mozaikové optice z přírodního kamene jsou snadno ošetřitelné a necitlivé.
Čedič je vulkanická odtoková hornina a je vytvořena řídce tekoucí lávou, která se rychle ochladí. Čedič je k dispozici v různých odstínech šedé a často je k dispozici jako podlahová krytina jako dlaždice nebo jako mozaika z přírodního kamene. Dlaždice nebo mozaika z přírodního kamene je ztělesněním velmi tvrdého materiálu. Žula je tvořena živci a křemenem, a proto je jednou z vyvřelých hornin. Barva žuly je vytvořena obohacením o různé minerály.
Vápenec je vhodný také pro mozaiky a obklady tohoto typu z přírodního kamene. Stejně jako mramor má relativně měkkou strukturu, ale liší se matností povrchu.
Křemenec je tvrdý přírodní materiál a je ideální pro venkovní použití jako dlaždice a mozaiky z přírodního kamene, protože jsou velmi odolné vůči vlivům prostředí. Břidlice je jednou ze sedimentárních hornin, které mají vynikající štěrbinové vlastnosti. Proto jsou také velmi vhodné jako dlaždice z přírodního kamene a mozaika z přírodního kamene . V této zemi se často používají při konstrukci střech a fasád. Travertin nebo travertinový mramor je vápenec, který je částečně porézní a proložený dutinami.
Pro zpracování je v jižních zemích mozaika z přírodního kamene nebo dlaždice plněna nebo často používána neošetřená.

Metody zpracování povrchů jednotlivých materiálů jsou složité:

povrch lze leštit, brousit nebo omítat. Mozaika z přírodního kamene nebo dlaždice jsou dále zpracovávány. Mozaika z přírodního kamene je k dispozici v široké škále tvarů: čtvercové, obdélníkové, jako mozaika z přírodního kamene nebo jako hotové dlaždice v pruzích, prutech nebo osmiúhelníkových motivech. V každém případě byste při pokládání větších ploch mozaikou nebo dlaždicemi z přírodního kamene měli vyhledat odbornou pomoc, aby se vyrovnaly případné nerovnosti podlahy. Mozaika z přírodního kamene má zvláštní rozmanitost a design a je extrémně odlišná materiálem a tvarem. Ideální pro: všechny obývací pokoje, interiéry, komerční prostory, sanitární místnosti. Možnosti dekorace jsou proto také neomezené. Jsou zde zastoupeny starožitné mramorové a travertinové mozaiky. Stejně jako mimořádné mramorové nebo vápencové mozaiky, které můžete pokládat jako podlahové nebo stěnové dlaždice.