Mix mozaikových dlaždic

Mozaika byla velmi populární formou umělecké výzdoby interiéru i ve starověku. Mnoho takových prací z barevných kamenů je nám známo z Pompejí a jiných archeologických nalezišť. Obstáli ve zkoušce času lépe než ostatní umělecká díla vytvořená člověkem. Mozaika z dlaždic vždy vyzařuje hodnotu. Například mozaiková směs skla a mramoru nebo směs materiálů z přírodního kamene a skleněného kamene vytváří vzrušující povrchové struktury a dodává místnosti teplo a osobitost. Dlaždice mozaiky jsou ozdobou pro širokou škálu místností. Jsou ideální nejen pro koupelny a kuchyně, ale také pro obývací pokoje, kanceláře a vnitřní a venkovní prostory všeho druhu.

Mimořádná mozaiková směs pro individuální design místnosti

Materiálová kombinace dlaždic může být sestavena velmi odlišně. Kombinace velmi odlišných materiálů vždy vede k mimořádným povrchům. Například mozaika ze žlutého přírodního kamene a měděného kovu vypadá přirozeně, hřejivě a zároveň avantgardně. Na druhé straně mozaika ze světle šedého přírodního kamene a skleněných dlaždic ve velmi odlišných odstínech modré vyzařuje svěžest oblohy a moře. Možné kombinace jsou rozmanité a vždy jedinečné. Oblasti použití tohoto krásného a vysoce kvalitního designu stěn jsou také. Tvary dlaždic také nabízejí různé možnosti designu. Profily dlaždic, koncové profily a podlahové profily zajišťují možnost použití takové mozaikové směsi na nejrůznějších místech. Díky speciálním lištám na dlaždice nebo hranám schodů lze dlaždice aplikované na rohože trvale a stabilně připevnit na neobvyklých místech. Mimochodem, slovo mozaika pochází z latinského slova musaicum. V přeneseném smyslu to znamená „dílo vyrobené pro múzy“. Při výběru vlastní nástěnné nebo podlahové mozaiky byste měli vždy pracovat kreativně a hudebně.

Vzrušující směs materiálů pro různé oblasti a místnosti

Vzrušeně krásné kombinace materiálů a tvarů jsou vhodné pro velmi odlišné oblasti a místnosti. Efekt mixu promění každý takto navržený povrch na něco velmi zvláštního. Například kachlová plocha z malých, tmavých, téměř černých čtverců z přírodního kamene je vizuálně uvolněna zavedením červených skleněných dlaždic. Červené skleněné čtverce nastavují světelné efekty a vytvářejí efekt uměleckého díla. Velmi elegantně vypadá také mozaika, ve které jsou navzájem kombinovány zlaté a skleněné dlaždice různých velikostí. Možnosti kombinací jsou velmi rozmanité a při výběru si můžete nechat užít svoji vlastní kreativitu. Existují také velmi odlišné tvary dlaždic. Kromě čtvercových a obdélníkových tvarů různých velikostí najdete také šestihranné a oválné dlaždice. Šestihranné podlahové nebo stěnové dlaždice vytvářejí voštinový vzhled. Oválné dlaždice, které pokrývají podlahu nebo stěnu jako opláchnuté a leštěné oblázky, jsou také jedinečné. Materiál používaný na dlaždice se pohybuje od klasické keramiky, kamene, skla, porcelánového kameniny a kovu až po dřevo.

Místnosti můžete navrhnout individuálně pomocí mozaiky

Tvary a materiálová kombinace nápaditě navržených rohoží z dlaždic umožňují individuální řešení místností. Pokládání a připevňování rohoží je snadné a mohou je provádět i laici. Směs materiálů je vždy inspirativní a dává místnosti svůj vlastní charakter. Směs mozaiky dává nejrůznějším místnostem živost, které nelze dosáhnout malovanými nebo tapetovanými stěnami. S mozaikovou směsí si můžete vybrat mezi kombinací skla, přírodního kamene, kovu nebo jemného kamene, abyste ze svých čtyř stěn vytvořili něco opravdu zvláštního. Přírodní materiály takové mozaiky se dobře hodí k dřevěným a kamenným podlahám a také ke kobercům. Můžete vizuálně rozšířit místnosti nebo vytvořit zvláštní místa a výklenky. Povrchy mozaiky lze dobře a snadno vyčistit vlhkým hadříkem. Taková mozaiková směs je také odolná a odolná v sanitárních místnostech nebo kuchyních. V obývacích pokojích můžete vytvořit vlastní exotickou atmosféru pomocí směsi materiálů. Takto vytvořená atmosféra může být podle typu mozaiky středomořská, rustikální nebo od jednoduché po chladnou eleganci.