Keramické a kameninové obklady

Více kategorií


Pokud jde o obložení, ochranu nebo zdobení stěn, mohou být ideálním řešením obklady. S hezkými dlaždicemi se nudné stěny stávají skutečným poutačem. Vždy však záleží na tom, pro jaký typ obkladů se uživatel rozhodne. Dobré dlaždice by měly mít určitou pevnost, aby se příliš snadno nerozbily. Ale také nesmí být příliš silné, jinak zaberou příliš mnoho místa. Je důležité najít zdravou střední hodnotu. S velkým výběrem obkladů to není obtížné.

Jsou k dispozici v různých velikostech a samozřejmě s různými barvami a vzory. Pokud se vám líbí příjemně ušlechtilý, můžete použít krásné dlaždice s vysokým leskem. Pokud jsou v domácnosti děti, doporučuje se matná dlaždice, protože to okamžitě neukáže každý otisk prstu. Lze také kombinovat různé obklady. To vytváří atraktivní vzory, které rozhodně ne každý má.


Obklady

jsou k dispozici na keramice, kameniny, kameniny nebo porcelánu. Můžete si koupit mozaikové dlaždice, obklady si můžete sestavit sami jako malé nebo střední mozaiky a dokonce se zpracovávají i obklady z porcelánu. Společné pro všechny obklady stěn jsou spáry a že tyto už nemusí být jen šedé, je již dlouho známo každému staviteli domů.

Jak najdu správné obklady

To, které obklady jsou správné pro správné stěny, nesouvisí pouze s povahou a použitím místností, ve kterých mají být obklady instalovány. Ale to jsou v každém případě první věci, které je třeba zvážit. Většina obkladů se tradičně instaluje do koupelny a kuchyně. V takových místnostech je důležité, aby obklady absorbovaly vodu a byly snadno čistitelné. Pokud chcete pokládat obklady venku nebo v místnostech s vysokými výkyvy teplot, měli byste se ujistit, že obklady absorbují málo vody, tj. Nepohybují v chladu.
Velikost a jas místností jsou také rozhodující pro to, jaké obklady jsou vybrány. Velké místnosti zvládnou i velké obklady, ale pokud hledáte obklady do malých, tmavých místností, měli byste zvolit menší vzory a světlé obklady. Když jsou tyto důležité věci vyjasněny, je konečně čas zvolit vzor a požadovaný materiál pro nové obklady.

Ne každá keramika je stejná

Jednoduché keramické obklady se používají především v koupelnách a kuchyních. Ale kameninové dlaždice jsou také velmi vhodné jako obklady stěn ve vlhkých místnostech. Jsou vyrobeny ze za sucha lisované keramiky, která dokáže dobře absorbovat vodu. Kameninové obklady jsou pokryty glazurou, která může být průhledná i neprůhledná. Na výběr je také mezi lesklými, matnými nebo polomatnými obklady.
Obklady z porcelánové kameniny jsou obzvláště jemné. Keramika, která se zde používala, se skládá ze zvláště jemně připravených surovin. Je velmi pevně spálený, a proto se musíte při pokládce ujistit, že je malta nebo lepidlo vysoce plasticky pokryto. Obklady z porcelánové kameniny jsou velmi tvrdé a mají hustý povrch. Oba jsou barevné, neglazované a glazované. Tyto obklady absorbují velmi málo vody, a proto je lze skvěle použít i venku.
Jedním z nejkrásnějších způsobů použití obkladů je mozaika. Specialista rozlišuje mezi střední mozaikou a malou mozaikou. Vždy se jedná o umělecké dílo složené z dlaždic malého formátu, které lze připevnit na zeď i na podlahu. Dlaždice jsou zpravidla vyrobeny z kameniny, méně často z porcelánové kameniny nebo kameniny. Tyto malé dlaždice jsou často pro snadnější instalaci přilepeny k síti. Mozaika vždy přitahuje pozornost a vypadá velmi ušlechtile, zejména ve spojení s velkými dlaždicemi. Mimochodem, nejen v koupelně nebo kuchyni. Taková mozaika z obkladů je také pastvou pro oči na vnějších stěnách.

Aby se nic nepokazilo

I když je stále vhodné použít šedou spárovací hmotu na podlahu, existuje spousta možností, pokud jde o obklady stěn. Ale buďte opatrní, zejména ti, kteří spárují své obklady, by měli být opatrní, aby se co nejvíce nerozlišovaly v šířce spár. Zde je vyžadována přesnost a řádná práce.