Obklady nejsou kalibrovány

nekalibrované obklady se používají všude tam, kde není nutná přesná velikost spáry pokládaných dlaždic . Nekalibrovaná stěnová dlaždice má obvykle zkosení, díky čemuž se již široký spoj objeví ještě širší. Nekalibrované obklady se dodávají v mnoha různých variantách, velikostech a vzorech.


Obklady nejsou kalibrovány

Bez ohledu na to, zda jde o přepracování nebo modernizaci koupelny, toalety pro hosty, kuchyně nebo některých pokojů ve vašem vlastním rekreačním bytě: bez obkladů se neobejdete. Faktem je, že obklady stěn mají nejen co do vzhledu, ale také nabízejí některé výhody, pokud jde o funkčnost a pevnost. Zejména v případě, že obklady nejsou kalibrovány, přináší zákazník zvláštní výhody. Protože pokud nejsou kalibrovány, kvalita mluví sama za sebe. Co to ale znamená, když dlaždice nejsou kalibrovány?

Obklady nejsou kalibrovány - mnoho výhod pro soukromé a komerční prostory

Když se zmíníme o kalibraci dlaždic, znamená to, že odpovídající části jsou upraveny na přesnou velikost. V zásadě mají téměř všechny dlaždice definovaný rozměr, přičemž je třeba vzít v úvahu, že samotná surovina je přírodní látka. Ve výsledku lze zase předpokládat, že v jednom či druhém bodě lze očekávat určité odchylky od rozměrů. Pokud se zákazník předem rozhodne koupit kalibrované dlaždice, jsou samozřejmě vyloučeny rozměrové odchylky.

Obklady - nejsou kalibrovány: výhody a nevýhody

V průběhu procesu kalibrace se dlaždice po vypálení nařezají až na přesnou velikost, takže mají nejen dokonale rovné hrany, ale také téměř zcela vylučují odchylky rozměrů.
Dlaždice, které nejsou kalibrovány, proto někdy mají malé nebo - v závislosti na poskytovateli nebo kvalitativní povaze - větší rozměrové odchylky, což má nakonec pozitivní vliv na pořizovací náklady. Při připevňování obkladů, které nebyly kalibrovány, je jistě vyžadována další citlivost, aby bylo zajištěno, že bude skutečně zaručena nejvyšší možná přesnost lícování. Mělo by se také pamatovat na to, že pokládání obkladů, pokud nejsou kalibrované, se může ukázat jako trochu pracnější a časově náročnější. Obklady, které nejsou kalibrované, by měly pokládat pouze zkušení odborníci, pokud je od začátku požadována absolutní dokonalost.

Pokud obklady nejsou kalibrovány, není vždy zaručena úspora ceny ...

Pokud obklady nejsou kalibrovány, zkušenosti ukázaly, že jsou o něco levnější, ale na druhou stranu odborník potřebuje při pokládání obkladů obvykle trochu více času. Toto dodatečné úsilí je samozřejmě na náklady klienta, takže s ohledem na obklady, které nejsou kalibrovány, má vždy smysl používat červenou tužku předem s největší přesností. Na rozdíl od obkladů, které nejsou kalibrovány, nabízejí kalibrované dlaždice zásadní výhodu, pokud jde o celkový vzhled dané místnosti. Délka hrany, která je vždy přesná, je vždy stejná, takže se vzor spoje stává rovnoměrným a v důsledku toho lze úsilí spojené s montáží a v neposlední řadě úsilí údržby mnohonásobně snížit.
V zásadě vždy záleží na úsudku, zda si vyberete obklady, které nejsou kalibrovány. Moderní obklady, které nejsou kalibrované, mohou být skutečně úžasným poutačem v prostorech, kde není nutně vyžadována maximální dokonalost.