Dlaždice z přírodního kamene pro individuální design


Pokud dáváte přednost přirozenému vzhledu svého bydlení nebo pracovního prostředí, měli byste pro dlaždice použít také přírodní prvky. Dlaždice z přírodního kamene, jako je břidlice, mramor nebo žula, získávají svůj vzhled především prostřednictvím přirozeně pěstovaných struktur: inkluze, žíly a různá zrna na jednotlivých dlaždicích vytvářejí zajímavý vzhled a často přispívají k příjemné atmosféře. Protože teprve potom přírodní kameny rozvíjejí své individuální kouzlo. Kromě toho jsou dlaždice z přírodního kamene v současnosti jedním z nejčastěji používaných materiálů pro renovace nebo rozšíření.

Nekonečné možnosti pro individuální design

Příroda nabízí velké množství možností barev a tvarů. To se odráží také v nabídce dlaždic z přírodního kamene. Ty jsou nabízeny v široké škále typů, textur a barev. S tímto výběrem je pro mnoho kupujících téměř obtížné se rozhodnout. Protože dlaždice z přírodního kamene se také liší ve způsobu jejich zpracování. Jsou vyráběny s lesklým vzhledem, kartáčované nebo leštěné. Existuje také mnoho dalších metod zpracování, jejichž použití závisí na konkrétním přírodním kameni.

Některé kameny mohou být plamenem, ale tuto techniku ​​nelze použít s jinými materiály. Některé přírodní kameny vypadají působivě s vytesaným nebo rozbitým povrchem. Zatímco u ostatních se krása materiálu dostává do popředí pouze s leštěným povrchem. Ale ne všechny přírodní kameny lze ošetřit tímto způsobem. Některé kameny jsou přirozeně zpracovány do přírodních dlaždic, které rozvíjí své kouzlo v naprosto přirozeném vzhledu.

Výhody a nevýhody dlaždic z přírodního kamene

Dlaždice z přírodního kamene mají oproti plastovým nebo keramickým dlaždicím několik výhod. Lze je bez problémů použít venku i uvnitř. Velikost místností, ve kterých mají být dlaždice položeny, je druhořadá, stejně jako umístění místnosti. Protože dlaždice z přírodního kamene rozvíjejí svůj jedinečný vkus v každém prostředí. Proto mohou být tyto materiály instalovány také v suterénu nebo v dobře větrané koupelně.

Dlaždice vyrobené z přírodního materiálu mají mnoho dobrých vlastností, zejména odvod tepla. Proto jsou ideální volbou při instalaci podlahového vytápění. Při použití ohřívače je teplo distribuováno rovnoměrně všude a po určitou dobu zadrženo. Proto nemusí být topení používáno na nejvyšší úrovni. Dlaždice z přírodního kamene jsou skutečnými pomocníky, pokud jde o úsporu energie.

Se všemi výhodami je však třeba při pokládání věnovat pozornost přirozenému činiteli kamenů. Protože dlaždice z přírodního kamene takříkajíc „žijí“. Se střídáním chladu nebo tepla se mohou trochu rozpínat nebo pohybovat. Se speciálním lepidlem na spáry a širším rozměrem pro spáry však lze zabránit nadměrné pohyblivosti kamenů.

Přehled výhod a nevýhod

Výhody:
 • přirozený vzhled
 • Vytvoření příjemné atmosféry
 • možný individuální výběr - velký sortiment
 • Mnoho různých metod zpracování materiálu z čeho vybírat
 • Dlaždice z přírodního kamene lze pokládat venku nebo uvnitř
 • rozvíjejí svůj jedinečný vkus v každé místnosti
 • dobrá tepelná vodivost

 • Nevýhoda
 • Přírodní kameny jsou „živé“ - pod vlivem teploty se mohou mírně pohybovat - (řešení: použijte širší spáry a speciální lepidlo na dlaždice z přírodního kamene)

 • Pokládání dlaždic z přírodního kamene venku: Co je třeba vzít v úvahu?


  V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak zkrášlit venkovní areál. Ale dlaždice z přírodního kamene nabízejí kromě dlažebních kamenů nebo terasových desek i řadu dalších možností. Přírodní kameny jsou preferovány venku kvůli jejich dobrému vzhledu a zvýrazněnému vymezení jednotlivých oblastí v zahradě. Protože mají několik dalších výhod: Přírodní kámen se snadno čistí, má nízkou výšku a rovný povrch. Jsou skutečným poutačem na terasách nebo balkonech.

  Pro profesionální pokládání dlaždic z přírodního kamene venku je nutné splnit určité požadavky. Zejména je třeba dodržovat nezbytnou strukturu vrstev dlaždic a výběr dlaždic podle určitých kritérií, která jsou popsána níže:

  Odolnost proti mrazu

  Dlaždice z přírodního kamene nezachytávají vodu. Důsledkem toho je, že se v mrazivých podmínkách nerozšíří a zůstanou tamr také nemůže prasknout. To je jedna z největších výhod dlaždic z přírodního kamene oproti jiným dlaždicím.

  Odolnost proti skluzu

  Mokré dlaždice mohou být docela kluzké. Pokud se chcete vyhnout pádu venku, měli byste se ujistit, že dlaždice jsou protiskluzové nebo pevné.
  Tip: Čištění dlaždic z přírodního kamene může být obtížné, pokud mají vysokou úroveň protiskluznosti. Protiskluzový povrch však lze také snáze udržovat v čistotě pomocí parního čističe.

  Nejlepší dlaždice pro venkovní použití

  Dlaždice z přírodního kamene, jako jsou tyto, vyrobené ze žuly nebo kameniny, jsou vhodné pro pokládku venku. Obsahují hodně živce a mají jemné póry. Je to proto, že jsou vypalovány při mnohem vyšší teplotě než jiné dlaždice. Nabízejí se prosklené nebo neglazované. Výrobky ze žuly získávají jednotnou barvu přísadami, zatímco glazovaná kamenina získává svou barvu z glazury.