Leštěné podlahové dlaždice


Leští částečně leštěný povrch

Žula nebo mramor jsou tvrdé kameny, které lze leštit. Porcelánové kameniny jsou broušeny jen několik milimetrů. Dlaždice, které jsou odpovídajícím způsobem vybroušeny, již nevykazují žádné stopy po broušení. Tyto stopy nejsou viditelné při vystavení světlu. Rozdíly v lesku závisí na kameni dlaždice. Biotit je za to zodpovědný v žule. Skutečný leštidlo, které obsahuje přírodní sůl, vytváří oxaláty vápenaté a odráží se ve světle. Deficit částečně leštěných povrchů spočívá v jejich protiskluznosti. U podlahových dlaždic , které byly leštěny, je nutné dodržovat předepsanou hodnotu. Toto se vydává samostatně, aby se zajistilo, že podlahové dlaždice splňují směrnice a mohou být leštěny. Zejména u komerčních podlahových dlaždic je třeba dbát na to, aby byly neklouzavé. Pojištění může zadržet platbu, pokud je hodnota leštěné podlahové dlaždice nižší. Jasnou výhodou leštěných podlahových dlaždic je jejich čistota. Protože jsou podlahové dlaždice leštěné, biotity se uzavírají a vytváří se hladký a lesklý povrch.

Leštěné podlahové dlaždice a nástroje z laserovaného kamene

V továrně může laserovaný přírodní kámen před instalací splňovat také odolnost proti skluzu. Podlahové dlaždice lze po instalaci také laserovat. Přenosné zařízení se nemohlo etablovat na trhu. Hodnoty odolnosti proti skluzu se dosáhne uzavřením povrchu. Leštěné podlahové dlaždice neztrácejí na kvalitě a lesknou se laserem. Pravidelné čištění zajišťuje, že leštěné podlahové dlaždice zůstanou protiskluzové. Laser primárně zamezuje změně barvy leštěných podlahových dlaždic. Laserování leštěných podlahových dlaždic by nemělo být podceňováno. Snižuje však náklady na čištění komerčních podlahových dlaždic při leštění ve srovnání s matně pískovanými podlahovými dlaždicemi. Zejména lesk velkých podlahových dlaždic se může lišit. Tuto vzácnou abnormalitu lze najít u podlahových dlaždic, které jsou nadměrně velké. Deska odpovídá samostatnému laserovému ošetření, které odlišuje strukturu porcelánového kameniny.

Protiskluznost leštěných podlahových dlaždic

Speciální olej se nalije na podlahovou plochu 200 ml na metr čtvereční. Spodní plocha je uložena v rámu, který je nastavitelný v úhlu sklonu. Vyškolený inspektor jde na podlahové dlaždice. Úhel se nastaví a jakmile zkoušející proklouzne, odolnost proti skluzu již není dána. R 9 má řadu stupňů od 6 ° do 9 °. R 10 má 10 ° až 19 °. Protiskluzová odolnost R 11 udává úhel 19 ° až 27 °. R 12 se uděluje pod úhlem 27 ° až 35 °. Při úhlu> 35 ° je zaručena extrémně vysoká odolnost proti skluzu. Leštěné podlahové dlaždice splňují požadavky. R 9 je pro obecnou oblast. V případě komerčních prostor se jedná například o kancelář. R 10 je pro veřejné WC. R 11 jsou vhodné pro centra denní péče. R 12 lze nalézt ve veřejných kuchyních. Podlahové dlaždice by měly být leštěny na typ R 13 pro jatka. Tato norma je závazná pro bezpečnost a pojištění.