Polygonální terasové desky


Rustikální kouzlo pro terasu a Co. s polygonálními deskami

Tzv. Polygonální desky jsou rozbité desky, které jsou většinou vyrobeny z přírodního kamene. Vzhledem k nerovnoměrné velikosti dlaždic vypadají plochy s polygonálními dlaždicemi velmi přirozeně a vyzařují středomořskou atmosféru. Tyto „rozbité“ dlaždice v kombinaci s rovnými stěnami nebo rámovými dlaždicemi vytvářejí velmi zvláštní sváteční atmosféru. Kouzlo těchto dlaždic možná spočívá v jejich nedokonalém tvaru, což je příjemná změna v našem světě přesných linií.

Efekt a možná použití polygonálních desek

Polygonální desky podtrhují útulnou, divokou atmosféru, zejména v přírodních zahradách. Díky přirozenému vzhledu rozbitých dlaždic lze navrhnout krásné cesty, podlahy terasy nebo jiné povrchy. Polygonální desky jsou vítány nejen v krajinářství a zahradnictví. Polygonální dlaždice se také těší rostoucí popularitě v kuchyních, koupelnách a podobně. Obzvláště populární je zde béžová nebo jiná barva vyzařující teplo. Podlaha z polygonálních desek v kombinaci s podlahovým vytápěním zajišťuje útulný domov - zejména v chladnějším období.
Kromě toho, že se polygonální dlaždice používají jako podlahy, lze je použít také jako originální dekorace na fasádách. Polygonální desky se svou nízkou cenou často dostanou do nezkušených rukou optimistických kutilů. Při pokládání obkladů a dlažeb je však třeba dbát na to, aby spáry byly navzdory jejich divokému vzhledu téměř rovnoběžné. I když je zde požadovaná přesnost trochu složitá, nakonec to stojí za to.

Polygonální desky s drsným povrchem

Místo polygonálních desek s drsným povrchem jsou hladce řezané dlaždice ideální pro terasy, podlahy a fasády. Hrubé polygonální desky mají obvykle různé tloušťky. Toto je třeba vzít v úvahu při nákupu a pokládání dlaždic, aby se zabránilo nerovnostem a zamokření v důsledku nepřesného pokládání. Hladké polygonální desky jsou lepší pro interiéry, zvláště pokud se po nich často chodí naboso.

Toto byste měli vzít v úvahu při nákupu dlaždic

Než vyrazíte na nákup, rozhodněte se, zda dáváte přednost povrchu s drsnými nebo hladce řezanými nebo pískovanými dlaždicemi. V závislosti na osobních preferencích lze polygonální dlaždice pokládat se zlomenými hranami pro přirozeně vypadající kouzlo nebo řezat elektrickým řezačem, pokud by podlaha měla vypadat moderněji. Zjistěte více o správném pokládání polygonálních desek a zajistěte, aby byl celkový povrch vyrovnaný. V závislosti na vašich potřebách jsou polygonální desky k dispozici v různých formátech i přes jejich různé tvary. Vzhledem ke svým rozměrům jsou seskupeny do kategorií, což usnadňuje výběr při nákupu. Před pokládkou získejte dostatečné informace o samotném pokládání a také o řezání, spojování, utěsňování a údržbě polygonálních desek. Ujistěte se, že jste je správně vyčistili, aby vaše dlaždice z dlouhodobého hlediska vypadaly dobře. Pro pokládání polygonálních desek jsou k dispozici speciální lepidla, malty, malty a malty z přírodního kamene. Proto byste měli použít vhodný materiál z kompetentního zdroje, abyste zajistili nejlepší možný výsledek.

Tip: Zejména na zahradě lze volně položit těžké velké formáty polygonálních dlaždic. Bez malty jsou dlaždice uspořádány do štěrkového lože.

Polygonální desky se používají hlavně při navrhování zahrad, pokládání teras a zdobení stěn v interiéru i exteriéru. Panely jsou vyrobeny z velmi robustních stavebních materiálů, jako je břidlice a křemenec, a obvykle mají „zlomenou“, „zlomenou“ strukturu, což velmi dobře zdůrazňuje středomořský vkus.
Jste na něm ze své zahrady nebo ze své chodbové zdi bsw. přírodní, pak jste si s našimi polygonálními deskami vybrali dobře. Povrch polygonálních desek z přírodního kamene je z obou stran drsný a hrany jsou rozbité. Vyberte si z různých barev od béžové, šedé po černou.